“Kendiniz” İçin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin

Kilo kaybı hedefleri elde edilemez gibi görünebilir. Motivasyon, zamanla kaybolabilir. Diğerleri neden başarılı? Bazı insanlar iyi bir fiziği koruyabilir ve aynı zamanda kilo verebilirler. Bu inanılmaz başarıyı elde etmek için ne yapıyorlar?

Başlamak için, kilo verme hedeflerinizi görselleştirmeniz gerekir. Eski dar kotuna sığmak ister misin? Düşündüğünüz bir kilo kaybı hedefi var mı? Daha sağlıklı ve fiziksel olarak daha uygun bir insan olmaya yatırım yapıyor musunuz?

Kilo kaybınızı her hafta kaydetmeniz önemlidir. Haftada bir kez kendinizi tartmalı ve her gün yiyecek alımınızı takip etmelisiniz. Hangi yiyecek ve içecekleri tükettiğimize dikkat ederek, kilo verme kararları alma konusunda kendimizi güçlendiriyoruz.

Evden uzaktayken yemek yeme ihtiyacı kaçınılmazdır. Acıkmadan önce ne yiyeceğinize karar verin. Her şeye hazır olduğunuzdan emin olun! İşe ve gezilere kendi öğle yemeğinizi ve sağlıklı atıştırmalıklarınızı getirin. Yanınıza yiyecek getirmek paradan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Sadece kilo verme hedeflerinizi planlamanıza gerek kalmaz, aynı zamanda ortamınızı başarı için ayarlamanız gerekir.

Hızlı kilo vermek için daha az yemeli ve düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Bazı insanlar sağlıklı bir beslenme planından ziyade yaşamlarına bir egzersiz rutini eklemek için daha zor zamanlar geçirir. Önemli olan, zevk alacağınız fiziksel bir aktivite seçmek veya sizinle çalışacak birini bulmaktır. İkisini birlikte yapabilirseniz, daha da iyi! Bisiklete binmeye veya bir arkadaşınızla yürüyüşe başlayın ya da aynı spor salonuna katılın.

Baştan çıkmamak için tüm abur cubur kilerinizi temizleyin. Elinizde yeterli miktarda sağlıklı seçenek varsa, abur cubur için eğilim azalır. Sağlıksız yiyecekleri ulaşamayacağınız bir yere koyun, daha fazla kilo alıp almadıklarında bunlara erişemezsiniz.

Kilo vermek sizin sorumluluğunuzda olacak, ancak iyi bir destek sisteminiz veya kilo verme yolculuğunuzda sizinle birlikte seyahat edecek biri varsa, çok daha kolay olacaktır. Başkalarının desteği, sizi motive etmek için çok önemlidir. Başkalarından duygusal destek istemekten korkmayın. Kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza ve takip etmenize yardımcı olmak için ihtiyacınız olacak.

Yayımlayan